Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Bezpieczna majówka 2023

Majówka 2023 za nami. O tegorocznej można powiedzieć, że była spokojna i bezpieczna - dla lasu, dla ludzi.

Długi weekend majowy zwykle otwiera wzmożony ruch turystyczny.

Udany wypoczynek to bezpieczny wypoczynek – bezpieczny dla lasu i dla turystów.

W dniach 28 kwietnia – 9 maja br. na terenach leśnych w całym kraju przeprowadzona została akcja „Majówka 23”.

Celem akcji były działania kontrolno – prewencyjne w zakresie egzekwowania od osób przebywających na terenach leśnych zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa.

W akcję zaangażowani byli przedstawiciele Straży Leśnej z Nadleśnictw: Brzozów, Dukla, Kołaczyce, Komańcza, Rymanów i Strzyżów oraz patrol konny z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Przedstawiciele służb kontrolowali miejsca popularne turystycznie - głównie pod kątem przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej i zakazu wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi.

Wzmożoną kontrolą objęto tereny leśne graniczące z gruntami prywatnymi na tzw. „Przymiarkach”. Udzielono trzech pouczeń, z zastosowaniem art. 41 Kodeksu Wykroczeń.