Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Náučné chodníky - czyli partnerska wizyta u słowackich leśników

Przygraniczna lokalizacja Nadleśnictwa Rymanów ma swoje plusy. Jak to mówią „podróże kształcą” ...

Jak to mówią „podróże kształcą” – dlatego z ogromną przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia na uroczyste otwarcie zmodernizowanych ścieżek edukacyjnych Tajch i Sigord (okolice Preszova) u naszych południowych sąsiadów – słowackich leśników, żeby podpatrzeć „co w lesie huczy”.


Dodać należy, że nasze nadleśnictwo było partnerem w  mikroprojekcie z pn. „Razem dla odkrycia naturalnego i kulturowego dziedzictwa ścieżek przyrodniczych Sigord i Tajch” realizowanego przez  Lesy Slovenskej Republiky, Štátny podnik závod Prešov”, realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.


Zmodernizowane ścieżki edukacyjne Tajch i Sigord przebiegają przez  zróżnicowane, ciekawe widokowo i przyrodniczo lasy położone nieopodal Preszowa, dlatego odwiedzane są nie tylko przez okoliczną ludność, ale również przez turystów przyjeżdżających do Preszowa.


Można się na niej zapoznać nie tylko z bogatą florą i fauną i pracą leśników (zagroda leśna), ale też z miejscami związanymi z historią (źródełko Cesarzowej Marii Teresy i cesarzowej ‘Sissi”). Służy znakomitemu wypoczynkowi z dala od miejskiego gwaru.


To już kolejny - drugi projekt (pierwszy dotyczył ścieżek rowerowych) realizowany wspólnie z nadleśnictwem słowackim i mamy nadzieje, że to jeszcze nie koniec naszej współpracy.