Asset Publisher Asset Publisher

ferie na zielono

Pomimo szarej aury za oknami Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie przybrał leśne, zielone barwy, a na ich tle namalowały się piękne, kolorowe uśmiechy dzieci.

Już po raz kolejny w ramach akcji „Ferie na Zielono", korzystając z zaproszenia Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie odwiedziliśmy dzieci, które postanowiły aktywnie spędzić jeden dzień zimowych ferii.

Naszym Małym Przyjaciołom zaproponowaliśmy różne stanowiska, na których w formie zabawy mogli się sporo dowiedzieć o funkcjonowaniu lasu oraz o otaczającej przyrodzie. Podczas zajęć można było między innymi ułożyć „leśne puzzle" uczące rozpoznawania drzew, rozwiązać ciekawe rebusy i zagadki przyrodnicze oraz odcisnąć w piasku ślady pozostawiane przez zwierzynę. Dzieci poznały lekarstwa i słodycze, a także inne produkty, które wytwarza się z roślin leśnych. Ze sporym entuzjazmem „mali majsterkowicze" wzięli się do budowy karmników dla ptaków, tych tradycyjnych zbijanych z desek, ale też takich, do budowy których używać mogli przedmiotów codziennie wyrzucanych do kosza.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze z wszechobecnym uśmiechem dzieci, który motywuje do dalszej pracy w zakresie edukacji leśnej.