Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

Trąba powietrzna spustoszyła "Las Hrabeński"

W dniu 13.07.2016 roku około godziny 14:00 przez drzewostan Leśnictwa Posada Zarszyńska przetoczyła się trąba powietrzna, która poczyniła ogromne szkody w drzewostanie kompleksu leśnego „Las Hrabeński”.

Huragan uszkodził częściowo lub całkowicie około 3 - 4 ha drzewostanu, straty oszacowano na około 500 m3 drewna.

O sile zjawiska, które przetoczyło się przez drzewostany w okolicach Beska świadczą zniszczenia wiekowych buków, dębów i modrzewi. Potężne drzewa zostały połamane, wykręcone jak przysłowiowe zapałki. Namiastkę zniszczonego lasu można zaobserwować na zamieszczonych zdjęciach. W najbliższych dniach Nadleśnictwo Rymanów przystąpi do porządkowania powierzchni i likwidacji zagrożenia.

W związku z wystąpieniem zagrożenia zdrowia i życia w miejscu wystąpienia kataklizmu  Nadleśnictwo Rymanów ostrzega przed wchodzeniem i poruszaniem się po lesie Hrabeńskim