Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

VI Podkarpacki Rajd Starszaków

Ponad trzystu osobowa grupa seniorów z okolic Tarnobrzega, Mielca, Rzeszowa, Krosna i Przemyśla zwiedzała zakątki Puław Górnych, Rudawki Rymanowskiej i rezerwatu przyrody "Źródliska Jasiołki".

Organizatorami Rajdu Starszaków były Lokalna Organizacja Turystyczna "Beskid Niski", Beskidzkie Towarzystwo Turystyczne "Przełom Wisłoka", Ośrodek Wypoczynkowy w Rudawce Rymanowskiej i Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krośnie.

Dla uczestników przygotowano do wyboru trzy ścieżki piesze oraz jedną ścieżkę autokarowo- spacerową do rezerwatu przyrody "Źródliska Jasiołki". O historii tego miejsca opowiadał seniorom  miejscowy leśniczy- Paweł Grodziński.

Piechurzy mieli okazję odkryć miejsca w okolicach Rudawki Rymanowskiej  związane z osobą  kardynała Karola Wojtyły, a także wyjechać kolejką krzesełkową na górę Kiczera. 

Zakończenie rajdu odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym w Rudawce Rymanowskiej.