Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Prace przy szlakach turystycznych

Wiosenna pogoda zachęca do spacerów. Widać to bardzo dobrze na przykładzie ścieżek wokół Rymanowa-Zdroju.

 
NOWE WYPOSAŻENIE NA SZLAKACH
Końcem ubiegłego roku, na czerwonym szlaku (GSB) oraz w dolinie Wołtoszowej, wybudowaliśmy dwie nowe wiaty wypoczynkowe, odremontowaliśmy mostek. Pojawiły się też nowe ławostoły, tablice informacyjne i wyposażenie parkingu leśnego. Zadanie sfinansowane zostało ze środków funduszu leśnego.
 
DLA BEZPIECZEŃSTWA
Nowa infrastruktura ułatwia i urozmaica wycieczki, ale udany wypoczynek przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. dlatego trochę wcześniej niż zwykle zabieramy się za przegląd szlaków i ścieżek turystycznych.
Kiedy spacerowicze spoglądają pod nogi, my – zerkamy w korony drzew. To właśnie na pniu i w koronie możemy dostrzec sygnały wskazujące na osłabienie kondycji drzewa, a co za tym idzie na obniżenie jego stabilności.
 
PRACE W LESIE
Od poniedziałku w leśnictwach Klimkówka i Rymanów–Zdrój będziemy prowadzić prace związane z usuwaniem drzew, które według naszej wiedzy i doświadczenia stanowią potencjalne zagrożenie.
Usunięte zostaną drzewa ze stwierdzonymi cechami takimi jak: posusz, owocniki grzybów, pęknięcia, zgnilizny, rak, złamania, silne pochylenie itp.
Prace potrwają około dwóch tygodni i będą prowadzone przy szlakach:
-Jaga – Kora,
-Główny Szlak Beskidzki
-ścieżka fitness
-ścieżka przyrodnicza na Zamczyska
-zielony szlak na Mogiłę.
 
Wycięte drzewa pozostawione zostaną przy szlakach.
Szlaki będą czasowo objęte zakazem wstępu, dlatego liczymy na Waszą wyrozumiałość.