Lista aktualności Lista aktualności

„Łączy nas Piknik” - pod takim hasłem 18 czerwca 2023 odbył się jubileuszowy 10. Piknik Rodzinny w Rymanowie-Zdroju organizowany przez Świerkowy Zdrój Medical Spa.

18. Czerwca w Rymanowie-Zdroju odbył się 10. Piknik Rodzinny organizowany przez Świerkowy Zdrój Medical SPA. Partnerami strategicznymi byli Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem głównym – Województwo Podkarpackie.

Partnerami strategicznymi zostali Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem głównym - Województwo Podkarpackie.

W imprezę zaangażowano 160 Partnerów i Sponsorów. Ponadto organizatorzy zapewnili bardzo bogaty program, który składał się z 10 paneli tematycznych i 40 stoisk wystawienniczych. Przygotowano również liczne atrakcje, w tym konkursy zarówno dla najmłodszych i dla starszych uczestników.

Od pierwszej edycji celem głównym wydarzenia jest promowanie zdrowego stylu życia. W wiodącym panelu prozdrowotnym największym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje medyczne w zakresie chorób układu krążenia, cukrzycy, otyłości, rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej oraz stoiska Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - koło nr 1 w Rzeszowie, Studio Urody Elite z Krosna, CM Medyk z Rzeszowa, Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Krosna.

W szeroko rozbudowanym panelu bezpieczeństwa show skradły pokazy sprzętu gaśniczego i ratownictwa wysokościowego KSMP Krosno, miasteczko ruchu drogowego KM Policji z Krosna oraz symulator dachowania WORD Krosno.

Podczas wydarzenia można było zapoznać się z licznymi dyscyplinami sportowymi. Najwięcej kibiców przyciągnął II Turniej szachowy dzieci do lat 12 o Puchar Arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy. Tajniki piłki nożnej przybliżyli zawodnicy i trenerzy z Akademii Piłkarskiej Beniaminek, jednej z wiodących w Polsce szkółek piłkarskich. Ponadto można było podziwiać pokazy zawodników z MMA Krosno oraz gimnastyczek z Klubu Sportowego Sabonia Ustrobna. Fundacja MultiSport przygotowała stoisko dedykowane osobom z niepełnosprawności w tym pokaz szermierki na wózkach.  Gościem honorowym był paraolimpijczyk Andrzej Szczęsny.

Nie lada gratką okazała się nauka języka angielskiego z interaktywnym robotem z Pracowni Malucha English Playground z Sanoka, a w świat epoki średniowiecza przybliżył Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego z Rzeszowa.

Tematykę odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska promowały bardzo rozbudowane stoiska PGE Obrót S.A oraz Nadleśnictwa Rymanów – Lasów Państwowych.

W panelu regionalnym swoje stoiska zaprezentowali Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, ZSNG z Krosna oraz Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce.

W panelu artystycznym wystąpili tancerze z Studia Tańca „Gracja” z Krosna, Mikołaj Tereszkiewicz - Studio Tańca AT Dance Team oraz grupa teatralna Mała Scena Wielkich Serc Grzegorza Mermo, którzy również zostali docenieni przez publiczność gromkimi brawami.

Finał imprezy to mega energetyczny koncert zespołu Abba Show – Polska Abba, który został bardzo ciepło przyjęty przez zgromadzoną licznie publiczność.

Tradycyjnie na Pikniku nie zabrakło strefy animacji dla najmłodszych, placów zabaw, zjeżdżalni, dmuchańców, kul wodnych, stoisk handlowych i gastronomicznych.