Lista aktualności Lista aktualności

Nie trać głowy na wakacjach

"Nie trać głowy na wakacjach" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja promująca bezpieczny, letni wypoczynek.

Skierowana była do dzieci, uczęszczających do szkół powiatu krośnieńskiego. Kampanię przeprowadzono dzięki współpracy RDLP w Krośnie, Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Urzędu Miasta Krosna, Bieszczadzkiej Grupy GOPR, Bieszczadzkiego WOPR, oddziału KRUS Krosno i Powiatowej Stacji Epidemiologiczno- Sanitarnej w Krośnie. W akcję włączyło się również 10 gmin z powiatu krośnieńskiego.

Inauguracją całego przedsięwzięcia był konkurs plastyczny. Tematyka prac tworzonych przez dzieci nawiązywała do hasła „Bezpieczne wakacje w mieście, lesie,             w górach i nad wodą”. Zwycięski rysunek został wykorzystany, jako element oficjalnego plakatu promującego kampanię. Przez okres miesiąca czerwca, przedstawiciele organizatorów akcji odwiedzali szkoły, w celu zapoznania dzieci z podstawowymi zasadami, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. W celu urozmaicenia                 i uatrakcyjnienia form przekazu, przedstawiano m.in. prezentacje multimedialne, czytano rymowanki, czy wyświetlano krótki film, ukazujący typowe letnie rozrywki i aktywności oraz związane z nimi potencjalne niebezpieczeństwa. W formie prelekcji, opowiadano o tym, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, w których może znaleźć się każde dziecko podczas wakacyjnego wypoczynku. 

Uczniowie z dużym entuzjazmem, aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, niejednokrotnie dowiadując się o zagrożeniach, których istnienia nie byli w pełni świadomi.  Mamy nadzieję, że podjęta akcja na długo zapisze się w pamięci młodych ludzi, a jej owocem  będą przyjemne, wartościowe i przede wszystkim bezpiecznie spędzone wakacje.