Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Nie trać głowy na wakacjach

"Nie trać głowy na wakacjach" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja promująca bezpieczny, letni wypoczynek.

Skierowana była do dzieci, uczęszczających do szkół powiatu krośnieńskiego. Kampanię przeprowadzono dzięki współpracy RDLP w Krośnie, Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Urzędu Miasta Krosna, Bieszczadzkiej Grupy GOPR, Bieszczadzkiego WOPR, oddziału KRUS Krosno i Powiatowej Stacji Epidemiologiczno- Sanitarnej w Krośnie. W akcję włączyło się również 10 gmin z powiatu krośnieńskiego.

Inauguracją całego przedsięwzięcia był konkurs plastyczny. Tematyka prac tworzonych przez dzieci nawiązywała do hasła „Bezpieczne wakacje w mieście, lesie,             w górach i nad wodą”. Zwycięski rysunek został wykorzystany, jako element oficjalnego plakatu promującego kampanię. Przez okres miesiąca czerwca, przedstawiciele organizatorów akcji odwiedzali szkoły, w celu zapoznania dzieci z podstawowymi zasadami, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. W celu urozmaicenia                 i uatrakcyjnienia form przekazu, przedstawiano m.in. prezentacje multimedialne, czytano rymowanki, czy wyświetlano krótki film, ukazujący typowe letnie rozrywki i aktywności oraz związane z nimi potencjalne niebezpieczeństwa. W formie prelekcji, opowiadano o tym, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, w których może znaleźć się każde dziecko podczas wakacyjnego wypoczynku. 

Uczniowie z dużym entuzjazmem, aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, niejednokrotnie dowiadując się o zagrożeniach, których istnienia nie byli w pełni świadomi.  Mamy nadzieję, że podjęta akcja na długo zapisze się w pamięci młodych ludzi, a jej owocem  będą przyjemne, wartościowe i przede wszystkim bezpiecznie spędzone wakacje.