Asset Publisher Asset Publisher

Bezpieczne wakacje

Po raz kolejny na Dniu Otwartym Komendy Miejskiej Policji w Krośnie nie zabrakło zielonych, leśnych barw. W tym roku, w odpowiedzi na zaproszenie Krośnieńskiej Policji, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie reprezentowało Nadleśnictwo Rymanów przy wsparciu Nadleśnictwa Dukla.

We wtorek, 14 czerwca dzieci i młodzież z okolicznych szkół i przedszkoli miały możliwość spędzić miłe chwile podczas Dnia Otwartego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Motywem przewodnim imprezy było zapoznanie z pracą policjantów oraz promocja bezpiecznych wakacji.

Zaproszeni Goście mieli możliwość zwiedzić siedzibę krośnieńskich policjantów wraz
z Podkarpacką Izbą Pamięci Służb Policyjnych oraz porozmawiać  z funkcjonariuszami o ich służbie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przebywania w radiowozach, testowania ich możliwości, czy też przymierzenia kamizelek i innych przedmiotów
z ekwipunku policjanta. Dodatkowo uwagę uczestników spotkania skupiał pokaz imponujących umiejętności psa służbowego.

Chętnie odwiedzano także stoiska Ratowników Medycznych, Przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Stoisko edukacyjno- promocyjne wystawili ponownie rymanowscy leśnicy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty związane z lasem i leśnictwem, magnetyczne tablice tematyczne, odlewy umożliwiające odbicie w piasku tropów zwierząt. Uwagę odwiedzających kierowaliśmy przede wszystkim na sprawy związane z aktywnym i bezpiecznym wypoczynkiem na leśnych duktach.  Pokaz ekwipunku „rozsądnego wędrowca" podpowiadał jakie rzeczy powinny znaleźć się w plecaku turysty. Zagadki w leśnym kole fortuny sprawdzały wiedzę odwiedzających  na temat prawidłowego zachowania w sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć w czasie wycieczki po lesie, np. podczas burzy, ukąszenia przez żmiję, zagubienia się.

Dziękując za zaproszenie i miłą atmosferę życzymy Wszystkim Dzieciom i Młodzieży samych piątek na świadectwach oraz bezpiecznych i miłych wakacji, natomiast Funkcjonariuszom Policji satysfakcji i wielu sukcesów w pracy zawodowej.