Asset Publisher Asset Publisher

Gorące pożegnanie lata w Rudawce Rymanowskiej

W dniach 29- 30 sierpnia 2015 roku już po raz piętnasty odbyło się „Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej". Imprezę objął patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wojewoda Podkarpacki. Impreza ta już na stałe wpisała się w ogólnopolski kalendarz imprez hodowlano-wystawienniczych. Dla wielu jest też sygnałem, że wakacje za nami…

„Pożegnanie lata" to największa impreza plenerowa w regionie. Co roku przyciąga tysiące odwiedzających. Stąd też obecność w Rudawce rymanowskich leśników. Na stanowisku Nadleśnictwa Rymanów przygotowano mini wystawę dziko żyjących zwierząt, eksponaty służące do rozpoznawania tropów oraz gatunków drzew leśnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja prezentująca „Dary lasu". Wbijając gwoździe do pniaków różnych gatunków drzew najmłodsi goście mogli przekonać się dlaczego rzeźbiarze do wyrobu swoich dzieł wybierają lipę, a nie na przykład buka. Padało też wiele pytań na temat możliwości aktywnego wypoczynku na terenie nadleśnictwa. Okazuje się że coraz chętniej wędrujemy szlakami turystycznymi i ścieżkami przyrodniczymi.

Leśne stanowisko było jednym z najchętniej odwiedzanych, a nagrodą dla samych leśników były uśmiechnięte buzie dzieciaków i życzliwe słowa pochwały.