Asset Publisher Asset Publisher

Gorące pożegnanie wakacji w Rudawce Rymanowskiej

Jedna z większych (jeśli nie największa) imprez plenerowych na Podkarpaciu odbywa się zawsze w ostatni weekend wakacji, w malowniczym przełomie rzeki Wisłok w Rudawce Rymanowskiej.

I tak już od 22 lat,  na polanie pod ścianą „Olzy”, spotykają się wystawcy zwierząt ras rodzimych, przedstawiciele branż wiązanych z rolnictwem ale także i leśnictwem żeby zaprezentować swoją działalność i wymienić doświadczenia.

Od 22 lat wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak podaje główny organizator – Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa, szacuje się, że imprezę odwiedza kilka tysięcy osób.

Od trzech lat, na górnej polanie można odwiedzić również kompleks stoisk leśnych i wystawców branż powiązanych z leśnictwem i przemysłem drzewnym.

Podobnie jak w latach poprzednich, nie zabrakło w tym roku pokazowego stanowiska pracy pilarza – TOMASZA BILSKIEGO, który prezentował prace leśne takie jak przerzynka drewna czy okrzesywanie.

O doświadczeniu i precyzji z jaką Pan Tomasz wykonuje te prace świadczy na pewno fakt,   iż w  miniony piątek został on zwycięzcą Regionalnych Zawodów Drwali organizowanych przez Nadleśnictwo Brzozów. SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Odgłos pilarki dochodził również w placu, na którym pracował rzeźbiarz – ANDRZEJ MADZIAR. W ciągu dwóch dni pokazów, odwiedzający mogli zobaczyć jak z ponad dwumetrowej kłody lipowej powstaje rzeźba -  postać Anny Potockiej.

Historie bartnictwa i pszczelarstwa prezentował MAREK BARZYK – prezes Koła Pszczelarzy w Krośnie.

NOWOŚCIĄ  w tym roku było stoisko przygotowane przez małopolski MAŁOPOLSKI CECH ZDUNÓW I ZAWODÓW POKREWNYCH.  Na naszych oczach z gotowych elementów powstawało urządzenie grzewcze, które wykorzystują jako paliwo biomasę.

Nadleśnictwa zgrupowane w RDLP w Krośnie: Rymanów, Lesko, Komańcza, Dukla, Brzozów przygotowały dla odwiedzających stoiska tematyczne: historia leśnictwa, nasiennictwo i  hodowla lasu i dużo, dużo o drewnie.

Dla nas był to czas wytężonej pracy, ale też ogromnej przyjemności spotkania się z Wami.