Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

wesprzyj fundację pomoc leśnikom

Dnia 14 marca 2016 r. w siedzibie Nadleśnictwa Rymanów odbyło się posiedzenie Rady i Zarządu Fundacji Pomoc Leśnikom.

 W spotkaniu uczestniczyli członkowie rady, w tym obecna Pani Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagrobelna, która jest jednym z założycieli fundacji.

W trakcie spotkania Jan Kruba- prezes zarządu fundacji omówił zmiany wprowadzone w statucie oraz przedstawił sprawozdanie z działalności finansowej za rok 2015. Sprawozdanie zostało przyjęte przez Radę Fundacji.

W ubiegłym roku fundacja udzieliła wsparcia na łączną kwotę 364 tys. złotych. Pomoc trafiła do 80 leśników (zarówno aktywnych zawodowo, jak i byłych pracowników Lasów Państwowych) oraz ich rodzin. Wnioski rozpatrzone pozytywnie dotyczyły w większości wydatków związanych z leczeniem. Zasady udzielania pomocy są dostępne na stronie internetowej www.krosno.lasy.gov.pl w zakładce „Fundacja Pomoc Leśnikom".

Warto przypomnieć, że fundacja działa od 2001 r. i przez 15 lat funkcjonowania pomoc otrzymało blisko osiemset osób.  Jest organizacją nonprofit, nie prowadzi działalności gospodarczej i nie zatrudnia pracowników. Jej przychody stanowią m. in. wpłaty od osób fizycznych i  instytucji oraz 1% podatku dochodowego, przekazywanego organizacjom pożytku publicznego w rozliczeniu PIT.

Zarząd Fundacji dziękuje nadleśnictwom z całej Polski za odpowiedź na apel, przekazany za pośrednictwem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i przekazane środki, które w roku 2015 stanowiły główne przychody fundacji.  

Składając roczne zeznanie podatkowe pamiętajmy o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz „Fundacji Pomoc Leśnikom" w Krośnie: nr KRS Fundacji: 0000040564.