Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

Bezpieczne wakacje

Po raz kolejny na Dniu Otwartym Komendy Miejskiej Policji w Krośnie nie zabrakło zielonych, leśnych barw. W tym roku, w odpowiedzi na zaproszenie Krośnieńskiej Policji, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie reprezentowało Nadleśnictwo Rymanów przy wsparciu Nadleśnictwa Dukla.

We wtorek, 14 czerwca dzieci i młodzież z okolicznych szkół i przedszkoli miały możliwość spędzić miłe chwile podczas Dnia Otwartego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Motywem przewodnim imprezy było zapoznanie z pracą policjantów oraz promocja bezpiecznych wakacji.

Zaproszeni Goście mieli możliwość zwiedzić siedzibę krośnieńskich policjantów wraz
z Podkarpacką Izbą Pamięci Służb Policyjnych oraz porozmawiać  z funkcjonariuszami o ich służbie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość przebywania w radiowozach, testowania ich możliwości, czy też przymierzenia kamizelek i innych przedmiotów
z ekwipunku policjanta. Dodatkowo uwagę uczestników spotkania skupiał pokaz imponujących umiejętności psa służbowego.

Chętnie odwiedzano także stoiska Ratowników Medycznych, Przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Stoisko edukacyjno- promocyjne wystawili ponownie rymanowscy leśnicy. Sporym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty związane z lasem i leśnictwem, magnetyczne tablice tematyczne, odlewy umożliwiające odbicie w piasku tropów zwierząt. Uwagę odwiedzających kierowaliśmy przede wszystkim na sprawy związane z aktywnym i bezpiecznym wypoczynkiem na leśnych duktach.  Pokaz ekwipunku „rozsądnego wędrowca" podpowiadał jakie rzeczy powinny znaleźć się w plecaku turysty. Zagadki w leśnym kole fortuny sprawdzały wiedzę odwiedzających  na temat prawidłowego zachowania w sytuacjach, które mogą nas zaskoczyć w czasie wycieczki po lesie, np. podczas burzy, ukąszenia przez żmiję, zagubienia się.

Dziękując za zaproszenie i miłą atmosferę życzymy Wszystkim Dzieciom i Młodzieży samych piątek na świadectwach oraz bezpiecznych i miłych wakacji, natomiast Funkcjonariuszom Policji satysfakcji i wielu sukcesów w pracy zawodowej.