Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

EKOMUZEUM BESKIDZKIE WĘDROWANIE

Kilkukrotnie na naszej stronie internetowej pisaliśmy już o Ekomuzeum     (http://www.beskidzkiewedrowanie.pl ) . Tym razem chcemy zaprosić Was na spacer po 36 przystankach. W załącznikach dostępne są foldery, z których dowiecie się Państwo więcej o tym pakiecie turystycznym: co i gdzie można zobaczyć lub wykonać samodzielnie. Mamy nadzieje, że ta bardzo bierna odmiana "spaceru" przełoży się na aktywną formę poznawania swojego regionu przez cały rok! Przypominamy, że leśny akcent tego projektu stanowi OEE Hrendówka, który co roku, niezależnie od działalności Ekomuzeum, odwiedza ok. dwóch tysięcy osób rocznie. Najlepszą reklamą tego miejsca będzie fakt, że co roku wracają tu nie tylko szkolne wycieczki, ale również turyści c całej Polski.