Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

Gminne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada delegacja rymanowskich leśników na czele z Pawłem Panasiem - Nadleśniczym Nadleśnictwa Rymanów wzięła udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta  Niepodległości.

Po uroczystej mszy świętej, Poczty Sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Niepodległości, gdzie miała miejsce plenerowa część obchodów, w tym uroczysta odprawa i zmiana warty oraz złożenie wieńców.

Ślubowanie złożyli też uczniowie klasy wojskowej Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie.  Całość dopełnił pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów rymanowskiego liceum.