Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy na obchodach 650- lecia Jaślisk

W dniach 2-3 lipca 2016r. Nadleśnictwo Rymanów uczestniczyło w świętowaniu jubileuszu 650-lecia połączonego z powitaniem lata w Jaśliskach.

Dla większości z nas był to sygnał, że wakacje przed nami. Na stanowisku Nadleśnictwa Rymanów przygotowano wystawę kilku zwierząt dziko żyjących oraz gatunki drzew leśnych, nasion krzewów jak i drzew. Dużym zainteresowaniem były eksponaty służące do rozpoznawania tropów zwierząt. Rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli sami odbić tropy na piasku, a także przyjrzeć im się z bliska. Najmłodsi zadawali bardzo dużo pytań na temat zaczynającego się grzybobrania oraz mogli sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą, losując pytania na kole fortuny. Pomimo upalnej soboty i deszczowej niedzieli leśne stanowisko było najchętniej odwiedzane przez dzieci jak i dorosłych.