Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

na ratunek borsukowi

W środę, 30 marca 2016 r. strażnicy leśni z Nadleśnictwa Rymanów uwolnili borsuka zaplątanego we wnyki.

W godzinach południowych do nadleśnictwa wpłynęło zgłoszenie telefoniczne o  schwytanym w pułapkę zwierzęciu. Sytuacja miała miejsce u źródeł rzeki Czernisławka.  Borsuk  opasany był grubą, metalową liną, bez najmniejszych szans na samodzielne wyswobodzenie.  Uwolnione przez leśników zwierzę, wyraźnie wycieńczone, wolnym krokiem oddaliło się bezpiecznie.

Przypominamy, że za stosowanie urządzeń służących kłusownictwu grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Co więcej, że tego typu narzędzia stwarzają zagrożenie nie tylko dla zwierząt, ale również dla przypadkowych spacerowiczów.

 

fot. T. Łuszcz