Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

O PODGÓRSKICH LASACH Z PRZEWODNIKAMI

Tradycją stało się już grudniowe szkolenie organizowane przez leśników dla branży turystycznej. Tym razem spotkaliśmy się po sąsiedzku, w Nadleśnictwie Brzozów.

2 grudnia br. współorganizowaliśmy razem z Regionalną Dyrekcją LP w Krośnie i nadleśnictwami: Brzozów, Bircza, Strzyżów, Kołaczyce, Lesko szkolenie dla przedstawicieli branży turystycznej. Dotyczyło ono działań podejmowanych przez leśników w ramach prowadzonej gospodarki leśnej.

Nadleśnictwa miały okazję by zaprezentować bazę turystyczną w swoich jednostakch, przedstawić nowozrealizowane inwestycje edukacyjno -  turystyczne i omówić plany na kolejne lata w zakresie udostępniania lasów.

Spotkanie z przewodnikami PTTK i innymi podmiotami "działającymi" w branży turystycznej to też dobra sposobność do omówienia tematów związanych z pracami prowadzonymi w lasach takimi jak pozyskanie drewna, hodowla lasu, ochrona lasu, zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i działania na rzecz ochrony przyrody.

W roku bieżącym przypada jubileusz 100- lecia restytucji żubra w Polsce, dlatego też nie mogło zabraknąć tematyki poświęconej aktualnej sytuacji populacji tych zwierząt na terenie RDLP w Krośnie.

W ramach części terenowej Nadleśnictwo Brzozów razem z Towarzystwem Przyjaciół Brzozów Zdrój zaprezentowali nową, wspólną realizację tj. ścieżkę poświęconą istniejącemu kiedyś uzdrowisku Brzozów - Zdrój i deskale pamięci brzozowskich żydów.

Dziękujemy uczestnikom za poświęcony nam czas i liczymy na kolejne spotkanie w 2024 r. - tym razem w roku jubileuszu 100-lecia Lasow Państwowych !