Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

Rymanów Zdrój podkarpacką stolicą dzieci

W ostatnią niedzielę maja poprzedzającą Dzień Dziecka, Rymanów Zdrój zamienił się w podkarpacką stolicę dzieci. Kilka tysięcy osób odwiedziło uzdrowisko w 140 rocznice odkrycia w tych okolicach wód mineralnych. Impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W parku zdrojowym przygotowano dla najmłodszych wiele atrakcji: lot balonem, konkursy, zabawy z animatorami, pokaz ratownictwa technicznego OSP. Nad Czarnym Potokiem odnaleźć można było też „zielone" stoisko edukacyjno- promocyjne Nadleśnictwa Rymanów. Najczęściej wzrok spacerowiczów przyciągała mini wystawa zwierząt złożona z gatunków rzadko spotykanych jak wilk, ryś czy żbik  i tych bardziej pospolitych jak sarna czy chroniony bóbr. Nauka przez zabawę –tak najmłodsi rozpoznawali tropy mieszkańców lasu  a także gatunki drzew.  Leśne stoisko cieszyło się zainteresowaniem szczególnie wśród turystów wypoczywających w uzdrowisku.