Asset Publisher Asset Publisher

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Asset Publisher Asset Publisher

Pamięć trwa

3 listopada 2016 r. na terenie rezerwatu przyrody „Źródliska Jasiołki” odbyły się „Zaduszki w Jasielu”.

            Co roku początkiem listopada przedstawiciele Nadleśnictwa Rymanów, Straży Granicznej, Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego, uczniowie, harcerze z ZSP w Jaśliskich, myśliwi z kół łowieckich „Gawra" i „Bieszczady" spotykają się w tym miejscu, aby upamiętnić los tragicznie zmarłych w 1946 r. żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza. Honorowa warta wystawiana jest również pod pomnikiem poświęconym kurierom AK- podczas II wojny światowej, przez teren obecnego rezerwatu prowadziła trasa kurierska na Węgry. Znicze zapalane są  też w miejscach pochówku mieszkańców nieistniejącej już wsi Jasiel.

            Pamięć trwa. W tym roku zebraliśmy się ponownie. Zebranych gości przywitał Nadleśniczy Paweł Panaś, który przypomniał, że lasy polskie kryją wiele, często nadal bezimiennych, miejsc pochówku, o których wszyscy powinniśmy pamiętać. Modlitwę za zmarłych poprowadził ksiądz Andrzej Panek. Patriotyczny charakter całej uroczystości podkreśliło wystąpienie uczniów z ZSP w Jaśliskach oraz 21 Drużyny Harcerskiej „Bieszczadzka Brać" .