Asset Publisher Asset Publisher

Utrudnienia w ruchu turystycznym

Utrudnienia w ruchu turystycznym

W zakładce tej będziemy Was informować o utrudnieniach na szlakach związanych z prowadzonymi zabiegami gospodarczymi.

Lasy coraz chętniej wybierane są jako miejsce odpoczynku. Piechurzy, rowerzyści i biegacze równie często wybierają leśne ścieżki na miejsce treningu.

 I i IV kwartał to czas „uśpionej” turystyki i właśnie dlatego w tym "nieturystycznym" czasie staramy się wykonać zaplanowane na rok bieżący zabiegi gospodarcze. 

Trzeba jednak pamiętać, że te same lasy muszą jednocześnie wypełniać kilka funkcji: mają chronić środowisko i klimat, zapewnić trwałość lasu, być miejscem odpoczynku, ale także mają dostarczać użytki (w tym drewno - jako użytek główny).

Prace dotyczące pozyskania drewna i jego transportu wiążą się z wprowadzeniem okresowego zakazu wstępu na powierzchnie leśne (wydzielenia leśne) na których wykonywane są zabiegi gospodarcze.

Wprowadzenie okresowego zakazu reguluje art.26 ust.3 pkt 3 ustawy z dnia 28 września 1991 (Dz. U. z 2020 poz. 1463).

Powierzchnie objęte okresowym i stałym zakazem wstępu oznacza się tablicami "zakaz wstępu" oraz podaje się przyczynę i termin obowiązywania zakazu.

Wykaz takich powierzchni (razem z danymi shp) dostępne są w zakładce : https://rymanow.krosno.lasy.gov.pl/zakazy-wstepu-do-lasu-prace-gospodarcze

Dokadamy staranności, aby Wasz pobyt w lesie był przede wszystkim bezpieczny, stąd też czasowe ograniczenia w dostepności fragmentów lasu objetych pracami.

Liczymy równiez na Wasze zrozumienie i poważne potraktowanie informacji w postaci tablic zakazu (zdarzały się niestety sytuacje ich niszczenia, przenoszenia).

 

 

OKRESOWE ZAKAZY WSTĘPU NA POWIERZCHNIE LEŚNE PRZEZ KTÓRE PRZEBIEGAJĄ SZLAKI TURYSTYCZNE

 

Szlak

Leśnictwo

Wydzielenie

Termin wykonania prac

Załącznik graficzny

zielony PTTK

ścieżka konna

trasa rowerowa

Pastwiska 54a  I (16.02.2022 r.) - IV kwartał 2022 r. Zdjęcie 1