Asset Publisher Asset Publisher

Zanocuj w lesie

Zanim zanocujesz w lesie...

Strona w budowie ...

 

Obszar wyznaczony w ramach programu

„Zanocuj w lesie”

na terenie Nadleśnictwa Rymanów

 

            Nadleśnictwo Rymanów przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Jeśli jesteś miłośnikiem bushcraftu albo dopiero zaczynasz swoja survivalowe doświadczenia i na miejsce swojego wypoczynku wybrałeś teren Nadleśnictwa Rymanów jest nam miło poinformować, że masz do dyspozycji 1500 ha beskidzkich lasów pośród których meandruje rzeka Wisłok z licznymi dopływami.

MAPA POGLADOWA OBSZARU

 

Lokalizacja widoczna jest również:

- na stronie internetowej: https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

- z poziomu aplikacji  Mbdl (android) https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.lasy.bdl 

- z poziomu aplikacji Mbdl  (iphone)https://apps.apple.com/us/app/mbdl/id1388815663 -

z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru [ patrz: załącznik poniżej artykułu]
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy są one zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą  https://rymanow.krosno.lasy.gov.pl/gdzie-zapalic-ognisko
  3. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  4. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu https://rymanow.krosno.lasy.gov.pl/regulamin-korzystania-z-obiektow-rekreacyjno-wypoczynkowych
  5. z informacjami, gdzie moga byc prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchniachtych obowiazuje zakaz wstępu, oznaczone sa one w terenie żółtymi tablicami : Uwaga ścinka drzew (https://rymanow.krosno.lasy.gov.pl/zakazy-wstepu-do-lasu-prace-gospodarcze).
  6. Jesień i zima to okres polowań zbiorowych. Wyznaczony obszar dzierżawiony jest przez koło łowieckie "Ryś" Rymanów (obwód nr 188) oraz znajduje się w granicach Ośrodka Hodowli Zwierzyny (obwód nr 189). Prosimy o zapoznanie się z terminem polowań zbiorowych o których koło ma obowiązek poinformować Gminę Rymanów, Gminę Jaśliska oraz  tut. nadleśnictwo. Na obszar na którym odbywa się polowanie obowiązuje zakaz wstępu !
  7. Jeśli Twój pobyt / biwak w lesie będzie trwał dłużej niż dwie doby i / lub będzie w nim uczestniczyc ponad dziewięć osób (w jednym miejscu) musisz wypełnić formularz zgłoszenia i uzyskać zgode nadleśnictwa (formularz poniżej do pobrania). Wypełniony formularz przesyłamy na adres  rymanow@krosno.lasy.gov.pl nie później niz na dwa dni robocze przed planowanym noclegiem. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
  8. Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie : Barbara Kułak, tel.: 693-840-215, e-mail: barbara.kulak@krosno.lasy.gov.pl

 

W związku z uruchomieniem programu "Zanocuj w lesie" uruchomiona została ankieta dla użytkowników programu oraz osób korzystajacych z lasów rekreacyjnie i turystycznie. Ankieta jest anonimowa. Link poniżej. 

http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl