Lista aktualności Lista aktualności

I podkarpacki zlot rowerzystów

Dlaczego rowery w Besku - pomysł świetny bo Besko jest na granicy Dołów Jasielsko-Sanockich i Beskidu Niskiego a więc zaczynają się tutaj zarówno szlaki szosowe ale tak samo blisko do naprawdę ciekawych destynacji MTB. Infrastruktura w postaci spokojnych odcinków szosowych z dobrą nawierzchnią ale i całkiem już bogata sieć dróg w terenie (ostatnio sumptem Nadleśnictwa Rymanów pojawiły się funkcjonalne wiaty dla rowerzystów) zachęca do jazdy rowerem ale czy jest wystarczająca aby przekonać do tej formy rekreacji naprawdę dużą grupę dzieci, młodzieży i dorosłych? Na pewno nie i właśnie dlatego organizacja Pierwszego Podkarpackiego Zlotu Rowerzystów ma również i ten cel abyśmy mogli zamanifestować swoim uczestnictwem, że infrastruktura dla rowerzystów jest naprawdę potrzebna.

W sobotę 14-go lipca: łatwa trasa szosowa (około 40 km) wokół Dołów Jasielsko-Sanockich (z Beska przez Mymoń - Odrzechową Zarszyn - Turze Pole - Bziankę - Milczę - do Beska) oraz długa ale technicznie prosta trasa MTB do rezerwatu Źródliska Jasiołki. Wieczorem interesujący program w ramach Dni Beska. W niedzielę 15-go lipca trasa do Haczowa (tam zwiedzanie słynnego kościoła wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO) a dla "górali" wyprawa przez dzikie ostępy Działu Wołtuszowskiego a następnie powrót przez słynny punkt widokowy Przymiarki.

Regulamin Zlotu wraz ze szczegółową informacją o trasach i atrakcjach: http://trasyrowerowe-mielec.blogspot.com/2018/04/regulamin-i-podkarpackiego-zlotu_17.html

Zapisy na: www.rowerymadej.pl/kontakt

tekst: Bogusław Szweda