Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNY DZIEŃ DZIECKA

Rok 2014 obfituje w Lasach Państwowych w wiele jubileuszy. W roku tym przypada szczególna, dziewięćdziesiąta rocznica powołania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

W tym wyjątkowym roku, 70- lecie swojego istnienia  obchodzi też samo Nadleśnictwo  Rymanów, a 10- te „urodziny" świętuje Ośrodek Edukacji Ekologicznej Hrendówka.

2 czerwca 2014roku już po raz dziesiąty, w tym urokliwym miejscu, spotkały się delegacje 18 szkół i zaproszeni goście, by wspólnie celebrować Leśny Dzień Dziecka. Zaproszenie Nadleśnictwa Rymanów przyjęli przedstawiciele władz samorządowych: Zastępca Burmistrza Gminy Rymanów Jan Materniak i Zastępca Burmistrza Gminy Zarszyn Zbigniew Dec ,Zastępca  Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku bryg. Lesław Penar, dyrektor Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie – Łukasz Piróg, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji  Lasów Państwowych Edward Marszałek, Maria i Władysław Brejtowie z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PiB w Odrzechowej. Wyjątkowo, naszemu spotkaniu przyglądała się , a dokładniej przysłuchiwała z mikrofonem w ręku, Renata Machnik-  redaktor Polskiego Radia Rzeszów.

W program uroczystości wpleciony został wątek podwójnego jubileuszu, poprzez projekcję filmu „90lat Lasów Państwowych" i występ uczniów klas zerowych z ZSP z Zarszyna. Nad oprawą artystyczną pieczę sprawowały Pani Anna Knurek i Małgorzata Rygiel.

Stałą częścią programu Leśnego Dnia Dziecka jest podsumowanie konkursu plastycznego. W tym roku zadaniem uczniów klas 0- VI było przedstawienie leśnika jako gospodarza lasu. Wśród zaproszonych gości znalazło się 13 laureatów tego konkursu.  Komisja konkursowa najwyżej oceniła prace Gabriela Puchalika, kl."0" z ZSP w Króliku Polskim.

Po części oficjalnej czas na zabawę…Jak co roku najdłuższa kolejka ustawiała do przejażdżki bryczką i „w siodle" na konikach huculskich. Leśne koło fortuny też cieszy się nieustającym zainteresowaniem i choć co roku zdarzą się odpowiedzi, które absolutnie zaskoczą prowadzących (okazuje się np. , że w naszych lasach żyją gepardy i surykatki), to można powiedzieć, że wiedza naszych małych uczestników jest na niezłym poziomie.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy najmłodszym i tym nieco starszym, wielu okazji do wspólnych, leśnych spotkań, uśmiechu i udanych wakacji.

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO "LEŚNIK GOSPODARZEM LASU"

KATEGORIA 0-I

1 miejsce – Artur Materniak, kl. 0, ZSP Posada Górna

2 miejsce – Rafał Nowak, kl. I, ZSP Pasada Górna

3 miejsce – Kaja Kołodziejczyk, kl. I, ZSP Rymanów

Wyróżnienie – Norbert Gębuś, kl. 0, SP w Bziance

 

KATEGORIA II-III

1 miejsce – Maria Ziarko, kl. III, SP Pielnia

2 miejsce – Klaudia Kończyk, kl. III, SP Pielnia

3 miejsce – Iwona Frankowicz, kl. III, ZSP Królik Polski

Wyróżnienie – Jakub Guzik, KL. II, SP Bzianka

 

KATEGORIA  IV-VI

1 miejsce – Katarzyna Rakoczy, kl. VI,  ZSP w Nowotańcu,

2 miejsce – Wiktoria Kłak, kl. V, SP Odrzechowa

3 miejsce – Mateusz Szczęsny, kl. IV, SP Głebokie

Wyróżnienie – Weronika Roth, wyróżnienie, ZSP Sieniawa

 

Nagrodę specjalną otrzymał:

Gabriel Puchalik, kl. I, ZSP Królik Polski