Lista aktualności Lista aktualności

Zaduszki w Jasielu

3 listopada Pracownicy Nadleśnictwa Rymanów i zaproszeni goście spotkali się na uroczystości Zaduszek w Jasielu poświęconej pamięci Żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza i Kurierów Beskidzkich.

Po raz pierwszy uroczystość ta zorganizowana została w 2002 r. Przez kolejne lata o miejsca pamięci na Jasielu dbali nie tylko leśnicy, ale także harcerze i zuchy ze szkoły podstawowej w Jaśliskach.

Zebranych gości przywitał Nadleśniczy Paweł Panaś, który przypomniał, że lasy polskie kryją wiele, często nadal bezimiennych, miejsc pochówku, o których wszyscy powinniśmy pamiętać. Modlitwę za zmarłych poprowadził ksiądz Grzegorz Polosz i ksiądz Andrzej Panek. Następnie  delegacje Nadleśnictwa Rymanów, Zespołu Szkół Publicznych w Jaśliskach, Urzędu Gminy w Jaśliskach i Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego złożyły wieńce pod pomnikiem Żołnierzy WOP i Kurierów Beskidzkich.

W przyszłym roku wypada 70-ta rocznica wydarzeń, które miały tu miejsce wiosną 1946 r.Tradycyjnie w czerwcu odbędą się uroczystości o charakterze wojskowym upamiętniające losy 67 żołnierzy i milicjantów poległych w walce z siłami ukraińskimi.