Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

"Leśne żywioły" - ogłaszamy konkurs dla szkół ponadpodstawowych

Powietrze, ogień woda i ziemia – cztery żywioły. Niezbędne, życiodajne, czasem destrukcyjne. Czym są? Jakie stwarzają szanse i zagrożenia? Jak oddziaływają na las?

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych  znajdujących się w zasięgu RDLP w Krośnie, czyli całego województwa podkarpackiego do uczestnictwa w konkursie „Leśne Żywioły”!

To konkurs interdyscyplinarny, obejmujący zagadnienia nie tylko z zakresu biologii, chemii, fizyki czy geografii, ale także poruszający zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia publicznego. Zachowanie lasów w dobrej kondycji i przeciwdziałanie różnorakim klęskom jest w interesie nas wszystkich, nie tylko leśników. Las to nasze wspólne dziedzictwo: każdy może czerpać z jego bogactwa, ale też każdy powinien wiedzieć, jak należy go chronić. Wobec coraz częściej powtarzających się gwałtownych zjawisk klimatycznych to także wiedza, która może być przydatna w naszym codziennym życiu.
 

Regulamin wraz załącznikami do pobrania poniżej.