Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

8 OGÓLNOPOLSKA AKCJA "POMÓŻMY KASZTANOWCOM"

Co roku jesienią po pierwszych przymrozkach, gdy większość liści już opada, spotykamy się z uczniami z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie, żeby pomóc grupie kasztanowców rosnących w pobliżu siedziby Nadleśnictwa Rymanów. Ze strony szkoły piecze nad tym działaniem od lat sprawuje Pani Małgorzata Mika.

Dzięki  akcji „Pomóżmy kasztanowcom" nasze drzewa mają się dobrze- kwitną i owocują, mimo tego, że noszą ślady obecności szrotówka kasztanowiaczka. Ten niewielki motyl zawędrował do nas z Macedonii i skutecznie zaatakował kasztanowce w całej Europie. Zdradza swą obecność po śladach żerowania larw wzdłuż nerwów na liściach (tzw. miny) oraz po kolejnym, jesiennym zakwitaniu. Jak dotąd najskuteczniejszą metodą walki  z nim jest grabienie i utylizacja opadłych liści, w których zimuje poczwarka. Sposób efektywny, prosty i tani… a zatem grabie w dłoń!