Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

dbajmy o kasztanowce

Trzy kasztanowce rosnące przy budynku Nadleśnictwa Rymanów mogą „spać spokojnie”.

Zadbała o to grupa uczniów klasy IVb z ZSP w Rymanowie wraz z wychowawcą- Panią Małgorzatą Mika. Kolejny rok z rzędu wspólnie zebraliśmy opadłe liście kasztanowców. Wszystko po to, by nie dopuścić do zimowania w nich poczwarki Szrotówka kasztanowcowiaczka- niewielkiego motyla powodującego zamieranie kasztanowców w całej Europie. Grabienie i utylizacja jest najtańszym, najprostszym, dostępnym dla każdego sposobem walki o utrzymanie tych dekoracyjnych drzew, kojarzonych przez większość z czasem egzaminów maturalnych.