Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

dla niepodległej...

9 listopada 2018 r. o godzinie 12 hymn Polski rozpoczął uroczystość upamiętniającą 100-letnią rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przy siedzibie Nadleśnictwa Rymanów odsłonięty został kamienny obelisk z tablicą pamiątkową na której widnieją słowa hymnu polskiego „Jeszcze Polska nie zginęła…”

Poświęcenia pomnika dokonał ks. Mieczysław Szostak. Wspomniał również ostatnich właścicieli rymanowskich dóbr – Potockich, którzy przez swoją pracę dali świadectwo o lokalnym patriotyźmie.  W miejscu pamięci o naszej polskiej historii posadzony został dąb - symbol długowieczności. 

Spotkanie to było również okazją do wysłuchania prelekcji Pana Zygmunta Pelczara- historyka, regionalisty, przewodnika beskidzkiego o historii Rymanowa i okolic w czasach odradzania się Polski niepodległej.