Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Drzewka z paszportem

Rusza sprzedaż sadzonek w Nadleśnictwie Rymanów. Jak co roku do nabycia są: jodła, buk, świerk i modrzew

 Leśnictwo Szkółkarskie zlokalizowane jest w Woli Niżnej. Młode drzewka wykorzystywane są przede wszystkim na potrzeby własne. Służą do zakładania upraw leśnych czyli najmłodszego pokolenia lasu oraz do wykonywania tzw. poprawek i uzupełnień czyli dodatkowych nasadzeń w miejscach, w których  młode drzewka posadzone kilka lat wstecz nie przyjęły się.  

            Nadleśnictwo prowadzi również sprzedaż dla odbiorców indywidualnych. Jeśli drzewka posadzone mają być poza granicami powiatu, z którego pochodzą muszą posiadać dane identyfikacyjne w postaci paszportu.  Paszporty roślin  są przygotowywane i wydawane                  w jednostkach Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

            Dzięki danym zawartym w paszporcie roślin możliwa jest szybka identyfikacja szkółki        z której pochodzi materiał roślinny oraz jego producenta, dystrybutora lub importera. Tym samym paszport roślin umożliwia identyfikację ewentualnych źródeł porażenia roślin, produktów roślinnych  i przedmiotów przez organizmy kwarantannowe.

Cennik sadzonek znajduje się w załączniku poniżej.

 

Materiały do pobrania