Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

ferie na zielono

Pomimo szarej aury za oknami Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie przybrał leśne, zielone barwy, a na ich tle namalowały się piękne, kolorowe uśmiechy dzieci.

Już po raz kolejny w ramach akcji „Ferie na Zielono", korzystając z zaproszenia Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie odwiedziliśmy dzieci, które postanowiły aktywnie spędzić jeden dzień zimowych ferii.

Naszym Małym Przyjaciołom zaproponowaliśmy różne stanowiska, na których w formie zabawy mogli się sporo dowiedzieć o funkcjonowaniu lasu oraz o otaczającej przyrodzie. Podczas zajęć można było między innymi ułożyć „leśne puzzle" uczące rozpoznawania drzew, rozwiązać ciekawe rebusy i zagadki przyrodnicze oraz odcisnąć w piasku ślady pozostawiane przez zwierzynę. Dzieci poznały lekarstwa i słodycze, a także inne produkty, które wytwarza się z roślin leśnych. Ze sporym entuzjazmem „mali majsterkowicze" wzięli się do budowy karmników dla ptaków, tych tradycyjnych zbijanych z desek, ale też takich, do budowy których używać mogli przedmiotów codziennie wyrzucanych do kosza.

Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze z wszechobecnym uśmiechem dzieci, który motywuje do dalszej pracy w zakresie edukacji leśnej.