Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Gorące pożegnanie lata w Rudawce Rymanowskiej

W dniach 29- 30 sierpnia 2015 roku już po raz piętnasty odbyło się „Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej". Imprezę objął patronatem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Wojewoda Podkarpacki. Impreza ta już na stałe wpisała się w ogólnopolski kalendarz imprez hodowlano-wystawienniczych. Dla wielu jest też sygnałem, że wakacje za nami…

„Pożegnanie lata" to największa impreza plenerowa w regionie. Co roku przyciąga tysiące odwiedzających. Stąd też obecność w Rudawce rymanowskich leśników. Na stanowisku Nadleśnictwa Rymanów przygotowano mini wystawę dziko żyjących zwierząt, eksponaty służące do rozpoznawania tropów oraz gatunków drzew leśnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja prezentująca „Dary lasu". Wbijając gwoździe do pniaków różnych gatunków drzew najmłodsi goście mogli przekonać się dlaczego rzeźbiarze do wyrobu swoich dzieł wybierają lipę, a nie na przykład buka. Padało też wiele pytań na temat możliwości aktywnego wypoczynku na terenie nadleśnictwa. Okazuje się że coraz chętniej wędrujemy szlakami turystycznymi i ścieżkami przyrodniczymi.

Leśne stanowisko było jednym z najchętniej odwiedzanych, a nagrodą dla samych leśników były uśmiechnięte buzie dzieciaków i życzliwe słowa pochwały.