Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

I podkarpacki zlot rowerzystów

Dlaczego rowery w Besku - pomysł świetny bo Besko jest na granicy Dołów Jasielsko-Sanockich i Beskidu Niskiego a więc zaczynają się tutaj zarówno szlaki szosowe ale tak samo blisko do naprawdę ciekawych destynacji MTB. Infrastruktura w postaci spokojnych odcinków szosowych z dobrą nawierzchnią ale i całkiem już bogata sieć dróg w terenie (ostatnio sumptem Nadleśnictwa Rymanów pojawiły się funkcjonalne wiaty dla rowerzystów) zachęca do jazdy rowerem ale czy jest wystarczająca aby przekonać do tej formy rekreacji naprawdę dużą grupę dzieci, młodzieży i dorosłych? Na pewno nie i właśnie dlatego organizacja Pierwszego Podkarpackiego Zlotu Rowerzystów ma również i ten cel abyśmy mogli zamanifestować swoim uczestnictwem, że infrastruktura dla rowerzystów jest naprawdę potrzebna.

W sobotę 14-go lipca: łatwa trasa szosowa (około 40 km) wokół Dołów Jasielsko-Sanockich (z Beska przez Mymoń - Odrzechową Zarszyn - Turze Pole - Bziankę - Milczę - do Beska) oraz długa ale technicznie prosta trasa MTB do rezerwatu Źródliska Jasiołki. Wieczorem interesujący program w ramach Dni Beska. W niedzielę 15-go lipca trasa do Haczowa (tam zwiedzanie słynnego kościoła wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO) a dla "górali" wyprawa przez dzikie ostępy Działu Wołtuszowskiego a następnie powrót przez słynny punkt widokowy Przymiarki.

Regulamin Zlotu wraz ze szczegółową informacją o trasach i atrakcjach: http://trasyrowerowe-mielec.blogspot.com/2018/04/regulamin-i-podkarpackiego-zlotu_17.html

Zapisy na: www.rowerymadej.pl/kontakt

tekst: Bogusław Szweda