Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Komunikat w sprawie ASF

W związku z niekorzystną sytuacją epizootyczną związaną z wystąpieniem nowych przypadków oraz ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej i dzików na terytorium Polski, Nadleśnictwo Rymanów zwraca się z prośbą o powiadomienie wszystkich  rolników z terenu gminy o konieczności zgłaszania do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Sanoku, ul. Młynarska 45, telefon 134645500, wszystkich przypadków znalezienia zwłok  dzików (w tym resztek zwłok dzików) oraz osobników wykazujących objawy chorobowe, celem pobrania prób do badań w kierunku ASF.

                    Informujemy, że Nadleśnictwo Rymanów prowadzi bieżący monitoring i raz w miesiącu przeszukiwania gruntów będących w zarządzie Nadleśnictwa Rymanów w celu wykrywania zwłok padłych dzików lub ich szczątków.

                   W załączeniu przesyłamy Apel Wojewody Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z prośbą o rozpowszechnienie.