Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Las można sadzić również jesienią

W praktyce częściej spotkamy się z wiosennym odnowieniem lasu, ale przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i z wykorzystaniem odpowiednich sadzonek młode drzewka sadzi się również jesienią.

Dwuletnie i trzyletnie sadzonki jodły przyjechały do nas z Nadleśnictwa Oleszyce. Wyprodukowane zostały w szkółce kontenerowej, a to znaczy, że posadzone zostaną z bryłką ziemi, co ułatwi start takiej sadzonki (mniejszy "stres" przesadzeniowy, dostępność substancji odżywczych, mikoryza). Jeszcze tylko zabezpieczymy je przed zgryzaniem i mogą spokojnie czekać na wiosenne przebudzenie.
 
Sadzonki buka wyprodukowane zostały w naszej szkółce. Są już uśpione (po sezonie wegetacyjnym) i trudno je dostrzec na przygotowanej wcześniej powierzchni. Tam gdzie został przygotowany talerz (zdarta pokrywa i usunięte chwasty), tam można dostrzec brunatne liście młodych buków.