Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

LEŚNY DZIEŃ DZIECKA

Rok 2014 obfituje w Lasach Państwowych w wiele jubileuszy. W roku tym przypada szczególna, dziewięćdziesiąta rocznica powołania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

W tym wyjątkowym roku, 70- lecie swojego istnienia  obchodzi też samo Nadleśnictwo  Rymanów, a 10- te „urodziny" świętuje Ośrodek Edukacji Ekologicznej Hrendówka.

2 czerwca 2014roku już po raz dziesiąty, w tym urokliwym miejscu, spotkały się delegacje 18 szkół i zaproszeni goście, by wspólnie celebrować Leśny Dzień Dziecka. Zaproszenie Nadleśnictwa Rymanów przyjęli przedstawiciele władz samorządowych: Zastępca Burmistrza Gminy Rymanów Jan Materniak i Zastępca Burmistrza Gminy Zarszyn Zbigniew Dec ,Zastępca  Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku bryg. Lesław Penar, dyrektor Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie – Łukasz Piróg, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji  Lasów Państwowych Edward Marszałek, Maria i Władysław Brejtowie z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PiB w Odrzechowej. Wyjątkowo, naszemu spotkaniu przyglądała się , a dokładniej przysłuchiwała z mikrofonem w ręku, Renata Machnik-  redaktor Polskiego Radia Rzeszów.

W program uroczystości wpleciony został wątek podwójnego jubileuszu, poprzez projekcję filmu „90lat Lasów Państwowych" i występ uczniów klas zerowych z ZSP z Zarszyna. Nad oprawą artystyczną pieczę sprawowały Pani Anna Knurek i Małgorzata Rygiel.

Stałą częścią programu Leśnego Dnia Dziecka jest podsumowanie konkursu plastycznego. W tym roku zadaniem uczniów klas 0- VI było przedstawienie leśnika jako gospodarza lasu. Wśród zaproszonych gości znalazło się 13 laureatów tego konkursu.  Komisja konkursowa najwyżej oceniła prace Gabriela Puchalika, kl."0" z ZSP w Króliku Polskim.

Po części oficjalnej czas na zabawę…Jak co roku najdłuższa kolejka ustawiała do przejażdżki bryczką i „w siodle" na konikach huculskich. Leśne koło fortuny też cieszy się nieustającym zainteresowaniem i choć co roku zdarzą się odpowiedzi, które absolutnie zaskoczą prowadzących (okazuje się np. , że w naszych lasach żyją gepardy i surykatki), to można powiedzieć, że wiedza naszych małych uczestników jest na niezłym poziomie.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy najmłodszym i tym nieco starszym, wielu okazji do wspólnych, leśnych spotkań, uśmiechu i udanych wakacji.

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO "LEŚNIK GOSPODARZEM LASU"

KATEGORIA 0-I

1 miejsce – Artur Materniak, kl. 0, ZSP Posada Górna

2 miejsce – Rafał Nowak, kl. I, ZSP Pasada Górna

3 miejsce – Kaja Kołodziejczyk, kl. I, ZSP Rymanów

Wyróżnienie – Norbert Gębuś, kl. 0, SP w Bziance

 

KATEGORIA II-III

1 miejsce – Maria Ziarko, kl. III, SP Pielnia

2 miejsce – Klaudia Kończyk, kl. III, SP Pielnia

3 miejsce – Iwona Frankowicz, kl. III, ZSP Królik Polski

Wyróżnienie – Jakub Guzik, KL. II, SP Bzianka

 

KATEGORIA  IV-VI

1 miejsce – Katarzyna Rakoczy, kl. VI,  ZSP w Nowotańcu,

2 miejsce – Wiktoria Kłak, kl. V, SP Odrzechowa

3 miejsce – Mateusz Szczęsny, kl. IV, SP Głebokie

Wyróżnienie – Weronika Roth, wyróżnienie, ZSP Sieniawa

 

Nagrodę specjalną otrzymał:

Gabriel Puchalik, kl. I, ZSP Królik Polski