Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

lodospady w Rudawce Rymanowskiej

W ostatnie mroźne dni warto zaplanować wycieczkę do Rudawki Rymanowskiej.

Już po raz kolejny aura, za sprawą bardzo niskich temperatur, sprawiła nam niespodziankę w postaci zjawiskowych nacieków lodowych na odsłonięciach skalnych w dolinie rzeki Wisłok. W ubiegłym roku lodospady stały się nowinką na większą skalę, przyciagajac tłumy spacerowiczów. Ściana Olzy to miejsce wyjatkowo malownicze, wybierane chętnie jako plener fotograficzny i jako miejsce letniego odpoczynku.