Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Międzynarodowy Dzień Lasów

Lasy, Klimat, Zmiana” to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów. W genewskim Pałacu Narodów zostanie otwarta wystawa, na której Lasy Państwowe zaprezentują model polskiego leśnictwa.

Lasy Państwowe mają już 90 lat, pomimo tego "sędziwego" wieku nadal potrafią łączyć bogatą tradycję z nowoczesnością. Każdego roku w polskich lasach sadzonych jest ponad 500 milionów drzew, dzięki czemu Polska jest w czołówce państw europejskich pod względem powierzchni lasów, które zajmują już ponad 29% powierzchni kraju. Wzrasta też udział gatunków liściastych. Dzięki prowadzonej przez PGL LP trwale zrównoważonej gospodarce leśnej las może spełniać wiele funkcji: gospodarczych, społecznych czy ochronnych. Las będąc fabryką (najbardziej ekologiczną na świecie) pozostaje równocześnie najtrwalszym, najbardziej złożonym ekosystemem na Ziemi.

Z okazji Dnia Lasów spotkaliśmy się z uczniami Szkoły Podstawowej w Głębokiem. Głównym celem  pogadanki była próba zdefiniowania słowa "las" i zwrócenie uwagi, że las to nie tylko miejsce, w którym rosną drzewa, ale również "fabryka", dom dla zwierząt oraz ludzi, miejsce na wypoczynek czy miejsce pracy.