Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Na Jasielu pamięć trwa.

Jasiel to wyjątkowe miejsce; z całym jego bogactwem przyrodniczym i historycznym. Każdego roku początkiem listopada spotykamy się przy pomniku żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza, żeby zachować pamięć o tych, dla których Jasiel okazał się ostatnią ziemską drogą...

5 listopada w 'leśnych zaduszkach" udział wzięli przedstawiciele Straży Granicznej, władz samorządowych z Gminy Jaśliska, Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Oficerów Rezerwy Wojska Polskiego, Szkoły Podstawowej w Jaśliskach oraz rymanowscy leśnicy.

Za sprawą słowno - muzycznej prezentacji przygotowanej przez harcerzy i uczniów Szkoły Podstawowej w Jaśliskach uroczystość nabrała refleksyjno - patrotycznego nastroju.

Delegacje złożyły wiązanki przy pomniku Wojsk Ochrony Pogranicza, ale również pod obeliskiem upamiętniającym działalność kurierów beskidzkich jak i na starym, połemkowskim cmentarzu.