Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

nauka poszła w las...

30 kwietnia uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych uczestniczyli w terenowych zajęciach edukacyjnych zakończonych sadzeniem drzew.

Można powiedzieć, że dla nich weekend majowy trwał o jeden dzień dłużej. Ale wolne od murów szkolnych nie oznaczało czasu  wolnego od nauki. Scenariusz zajęć terenowych przygotowany został przez Panią Edytę Rysz i Panią Joannę Biela. Uczniowie, podzieleni na cztery grupy, musieli sprawdzić się w zadaniach matematycznych, przyrodniczych, artystycznych.  ZSP w Króliku Polskim organizuje tego typu zajęcia co roku z okazji Dnia Ziemi. W tym roku program poszerzony został  o sadzenie młodych sosen przy drodze prowadzącej do składu drewna. W ten sposób Nadleśnictwo Rymanów włączyło się do obchodów Ogólnopolskiego Święta Lasu, obchodzonych w całej Polsce w drugiej połowie kwietnia pod patronatem Bronisława Komorowskiego-  prezydenta RP. Była to już druga wspólna akcja sadzenia drzew z uczniami tej szkoły. Uczestnicy tegorocznych zajęć mogli zobaczyć efekty pracy swoich starszych kolegów którzy sześć lat temu posadzili szpaler świerków przy tym samym składzie drewna.