Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Nowa trasa turystyczna w Rymanowie Zdoju

Od 16 kwietnia 2014r. turyści i kuracjusze przebywający na terenie uzdrowiska Rymanów Zdrój, a także wszyscy, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek mogą korzystać z nowej trasy narciarstwa biegowego i nordic walking.

Trasa ma długość pięciu kilometrów i prowadzi przez teren leśnictwa Rymanów Zdrój, przez Wołtuszową , Wilczą Polanę i Cerkwisko. Powstała dzięki staraniom Lokalnej Organizacji Turystycznej, Nadleśnictwa Rymanów i Gminy Rymanów z pieniędzy pozyskanych w ramach programu Alpy Karpatom , projektu: "Turystyczne Podkarpacie-  rozwój turystyki na Podkarpaciu poprzez stworzenie trasy narciarstwa biegowego oraz nordic walking w Rymanowie Zdroju".