Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Rajd gimnazjalistów z okazji Dnia Ziemi

Uczniowie  klas gimnazjalnych z ZSP w  Rymanowie i ZSP w Klimkówce rozpoczęli długi weekend nieco wcześniej. Ostatni dzień  kwietnia spędzili aktywnie wędrując  od  swoich szkół przez Przymiarki do Bałucianki. Rajd taki zorganizowany został po raz pierwszy z okazji Dnia Ziemi,  wspólnie przez Nadleśnictwo Rymanów i Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych. Opiekunami grupy  „rymanowskiej" byli Pan Ignacy Bielecki, pracownik ZKPK; ze strony szkoły: Pan Wojciech Krukar i Pani  Agnieszka Zięba. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z (geo)morfologią terenu, który zamieszkują, regionalizacją przyrodniczo- leśną i formami ochrony przyrody. Grupa z Klimkówki, poprowadzona przez pracowników nadleśnictwa (B. Kułak, B. Rysz) i opiekunów placówki oświatowej Sławomira Kasperkowicza i Joannę Wójcik- Kaczor, przeszła trasą do Kościółka p.w. Św. Krzyża, czerwonym szlakiem, przez nieistniejącą wieś Wólke do miejsca spotkania. Na szczycie Przymiarek- czas wolny, połączony ze wspólnym „grillowaniem". Źródła podają, że przy dobrej widoczności można dostrzec stąd Tatry. Na koniec zeszliśmy do Bałucianki, gdzie znajduje się zabytkowa XVII-wieczna cerkiew, odbudowana ogromnym wysiłkiem m.in. mieszkańców Bałucianki i innych darczyńców. Otwarcie odremontowanej cerkwi nastąpiło blisko rok temu, 16 sierpnia 2013r. Mamy nadzieję, że nasz pierwszy wspólny rajd z okazji Dnia Ziemi, wpisze się na stałe w kalendarz leśnych imprez edukacyjnych i zachęci do poznawania bogactwa przyrodniczo- historycznego swojej małej ojczyzny.