Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Rymanów Zdrój uprzątnięty

Kulminacja sezonu turystycznego za nami. Świadczy o tym mniejsza ilość spacerowiczów na zdrojowym deptaku. Niestety świadczą też o tym śmieci pozostawiane w uzdrowiskowych lasach.

15 października 2014r., wykorzystując sprzyjającą jesienną pogodę, zakasaliśmy rękawy i z pomocą  uczniów klas gimnazjalnych z  Zespołu Szkół Publicznych w Króliku Polskim, oczyściliśmy najchętniej uczęszczane ścieżki na terenie Leśnictwa Rymanów Zdrój. Uczniowie podzieleni na cztery grupy przeszli dolinę Czarnego Potoku, ścieżkę przyrodniczą od Góry Zamczyska, ścianę lasu nad głównym deptakiem uzdrowiskowym.

Przysłowie mówi, że „nie przesadza się starych drzew", jednak w tym wypadku, patrząc na pozostawiane szklane i plastikowe butelki, puszki czy papiery aż prosi się o zmianę nawyków…