Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Stary niedźwiedź mocno śpi..?

Kilka dni temu, przy mrozach dochodzących blisko do -30 °C pasiekę w Leśnictwie Lipowiec odwiedził niedźwiedź brunatny. Zniszczonych zostało pięć uli. Może jednak misie nie są takimi śpiochami za jakie się je uważa.

Jeśli zadalibyśmy przedszkolakowi  pytanie jakie zwierzątka idą spać na zimę to z pewnością na pierwszym miejscu wśród wymienionych znalazłby się miś.

Tak naprawdę  sen niedźwiedzi to hibernacja, podczas której funkcje życiowe zwalniają do minimum. Co ciekawe młode niedźwiadki przychodzą na świat właśnie w tym najtrudniejszym czasie, między grudniem a lutym. Zaskakujących informacji dostarcza artykuł w którym zagadkę hibernacji wyjaśniają naukowcy http://www.eduscience.pl/artyku%C5%82y/uwaga-nied%C5%BAwiedzie-przestaj%C4%85-hibernowa%C4%87?id=139.