Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

szkolenie w kolorach czerwieni i zieleni

Dnia 16 grudnia w OW Wisan odbyło się szkolenie dla przewodników górskich oraz przedstawicieli branży hotelarskiej z zakresu udostępniania lasów i gospodarki leśnej. Organizatorami szkolenia były Nadleśnictwa: Baligród, Bircza, Komańcza, Lesko i Rymanów.

       Uczestnicy spotkania to przewodnicy i piloci wycieczek zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przewodników Turystycznych „Karpaty”, oddziałach PTTK Sanok, PTTK Krosno, PTTK Rzeszów, a także związanych z Grupą Bieszczady i Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim Knieja.       

            Celem naszego spotkania była wymiana doświadczeń w działaniach, które podejmują w swojej pracy zarówno leśnicy, jak i przewodnicy w zakresie turystyki i promocji rejonu województwa podkarpackiego.  Cześć terenowa odbyła się w Dolinie Rabskiego Potoku na terenie Nadleśnictwa Baligród i prowadziła po ścieżce edukacyjnej oraz drogą leśną do Bobrowego Potoku. Głównym założeniem części kameralnej było omówienie zagadnień związanych z prowadzoną w warunkach  górskich gospodarką leśną, w tym z racjonalnym użytkowaniem lasów i innymi działami leśnymi związanymi z ochroną i  hodowlą lasu oraz łowiectwem.     

            Dyskusja, która wywiązała się na koniec spotkania dowiodła, że wiele spraw związanych z użytkowaniem lasów może budzić wiele niejasności i pytań. Każde z nich ma swoje racjonalne wytłumaczenie, wystarczy tylko posłuchać głosu z lasu…