Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

szlachetna paczka

Nadleśnictwo Rymanów dołączyło do drużyny szlachetnej paczki.

Na pomysł bezpośredniej pomocy, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie, wpadła 14 lat temu grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka.  Efekt "kuli śnieżnej"- tak chyba można określić fenomen tej akcji, rozpoczętej skromnie od grupy studentów, aż po parę prezydencką. W tym roku do tej kuli przykleiliśmy się i my. Przez niecały miesiąc zbieraliśmy pieniądze i inne, niezbędne w gospodarstwie domowym produkty.  Udało nam się spełnić większość wymienionych przez rodzinę życzeń, w tym najważniejszą- nową pralkę. 

Mówi się, że dobro do nas powraca, tylko najpierw musi okrążyć lukę ziemską...i tego się trzymajmy!