Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Turniej Wiedzy Ekologicznej 2014r.- "90 pytań na 90-lecie Lasów Państwowych"

Zgodnie z obietnicą w zakładce edukacja/ plan edukacji umieszczamy listę wybranych pytań. Dodatkowo w załączniku do pobrania prezentacja z ważniejszymi informacjami (w większości sam tekst, bez zdjęć). Życzymy miłej lektury i powodzenia podczas finału TWE.

10 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie miała miejsce seria wykładów dla gimnazjalistów biorących udział  w Turnieju Wiedzy Ekologicznej. Jak co roku o swojej pracy, wybranym zagadnieniu związanym z tematyką środowiskowo- ekologiczną, opowiadali pracownicy Nadleśnictwa Rymanów, Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych, Urzędu Gminy i przedstawiciele Koła Łowieckiego "Ryś" Rymanów i Polskiego Związku Rybackiego w Rymanowie. W tym roku leśny temat prezentacji: "90 pytań na 90-lecie Lasów Państwowych" podkreślał jubileusz PGL LP.