Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

Wydarzyło się 75 lat temu...- patriotyczne uroczystości w Jasielu

Jasiel to wyjątkowe miejsce, kojarzone najczęściej z przyrodą Beskidu Niskiego, źródliskami rzeki Jaiołka, rezerwatem przyrody, szlakami turystycznymi czy miejscem odpoczynku.

Jasiel to też miejsce mocno związane z historią lat wojennych i powojennych.

10 czerwca każdego roku odbywają się tu uroczystości patriotyczne  upamiętniające Żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza Strażnicy Jasiel i funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej poległym w walce i zamordowanych przez oddziały UPA w 1946 r. oraz dla uczczenia pamięci Kurierów Beskidzkich  ZWZ / AK.

W tym roku obchodzono 75 rocznicę wydarzeń z marca 1946 r.

W spotkaniu udział wzięli kombatanci, weterani, samorządowcy, poczty sztandarowe, harcerze, a także emeryci i renciści WOP i SG, uczniowie klasy wojskowej ZSP w Rymanowie oraz przedstawiciele służb mundurowych i leśnicy.

Pod pomnikiem żołnierzy WOP oraz przy obelisku Kurierów Beskidzkich złożono kwiaty i zapalono znicze.

O oprawę artystyczną zadbał Jaśliski Chór Kameralny oraz harcerze ze Szkoły Podstawowej w Jaśliskich.

W trakcie uroczystości odznaczono osoby zasłużone dla upamiętnienia miejsc walki i męczeństwa oraz współpracy ze środowiskami kombatanckimi.