Wydawca treści Wydawca treści

11 czerwca w Jasielu upamiętniono kurierów karpackich ZWZ i AK, oraz funkcjonariuszy MO i żołnierzy WOP poległych i zamordowanych podczas walk z oddziałami UPA.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Hrendówka" po raz kolejny gościł dzieci z okolicznych szkół na Leśnym Dniu Dziecka.
12 czerwca 2012 roku odbył się finał jubileuszowego, XX TURNIEJU WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Konkurs ten jak co roku zorganizował GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE przy współudziale UG w Rymanowie, Koła...
20 kwietnia Nadleśnictwo Rymanów, wspólnie z Zespołem Karpackich Parków Krajobrazowych, zorganizowało obchody Dnia Ziemi, na które zaproszono przedstawicieli okolicznych szkół.
Wreszcie wiosna! Na szkółce leśnej rozpoczęto wyjmowanie sadzonek, które posłużą do tegorocznych odnowień.
Tegoroczna zima nie rozpieszcza zwierzyny leśnej. Wysoka pokrywa śnieżna, sięgająca miejscami 80 cm oraz silne mrozy (do -30oC) sprawiają, że zdobycie pokarmu jest niezwykle trudne.

Lista aktualności Lista aktualności

wyjazd terenowy uczestników turnieju wiedzy ekologicznej

13 maja gimnazjaliści z terenu Gminy Rymanów odwiedzili trzy bieszczadzkie nadleśnictwa.

W wyjeździe uczestniczyli też przedstawiciele instytucji i organizacji  współorganizujących turniej m.in. Nadleśnictwo Rymanów, Koło Łowieckie Ryś Rymanów, Urząd Gminy w Rymanowie, Koło Polskiego Związku Wędkarski Rymanów.

Początek wycieczki należał do żubrów. Pani Ewelina Górna- Baran z Nadleśnictwa Stuposiany oprowadziła uczestników po Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem oraz zaprezentowała powstające Centrum Promocji Leśnictwa. Kolejny punkt wycieczki- rezerwat Sine Wiry, o którym opowiadał Pan Mateusz Świerczyński z Nadleśnictwa Cisna. Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzenie  odremontowanej cerkwi w Łopience.  Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem.  Poczęstunek odbył się  już na terenie Nadleśnictwa Baligród, które trzy lata temu oddało do użytku turystycznego wiatę z miejscem na ognisko w Dolinie Łopienki.